Mutfak Tadilat ve Komple Dekorasyon

Evimizin mutfak kısmı oldukça sık zaman geçirmemiz sebebiyle hayatımızda büyük bir yer edinmektedir. Bu yüzden mutfağımızın iç açan, kullanışlı dekorasyonu tüm ev bir yana mutfak bir yana olarak tarifi dahi mümkündür. Baştan tadilat işlemlerinin en güzel kısımlarından biri ise güzelleştirirken bir yandan da alanların doğru ve ideal olarak baştan dizayn edilmesiyle kullanışlılığın arttırılmasıdır. Bunlar mevcut dolapların işlemden geçirilerek baştan konumlandırılması, bazı kısımların kırılarak mutfak kısmının baştan dizayn edilmesi ve özellikle beyaz eşyaların pratik alanlara gömülerek hem alanı açarken hem de daha şık bir görüntünün elde edilmesi olarak basitçe örneklendirilebilir. Unutulmamalı ki en iyi çözüm yerinde yapılır. İletişim kanallarından bizimle irtibata geçerek, alanın yerinde görülmesi ve karşılıklı fikir alışverişi ile en iyi sonucun elde edilmesi sağlayabilirsiniz. Geniş ürün yelpazesi, katalog çeşitliliği kullanmak istediğiniz ürünleri seçebilir veya mağazada yerinde görerek kararınızı verebilirsiniz.

Mutfak Tadilat ve Dekorasyon İşlemleri Nelerdir?

Mutfak tadilat ve dekorasyon hizmetlerinde yoğun olarak talebin olduğu baştan bölmelendirme hizmeti, genellikle balkon kısmının kırılarak mutfağa dahil edilmesi ve balkonun mutfağa göre baştan dekore edilmesiyle yapılan bir işlemdir. Geniş çaplı ve sistematik bir çalışmayı gerektirir. Öncelikle alana uygun ölçüler alınır ve tesisat, tezgah, dolap gibi parçaların nereye yapılacağı planlanır. Ardından gerekli balkon duvarı kırılarak, elektrik, temiz ve pis su tesisatları uygun yerlerine taşınır. Tesisatların taşındığı kısımlar duvarlara uygun şekilde tamir edilir. Bu hizmet genel itibariyle alçıpan, alçı veya sıva ile yapılmaktadır. Fayans ve dolaplar sökülerek, zemin boya ve yeni fayans için hazırlanır.

Tesisatın Kalitesi ve Test Edilmesi Neden Önemli?

Bu tür hizmetlerde genel itibariyle balkonlar daha havadar olması ve ışık alması sebebiyle açılır, kapanır ve katlanır özellikli camlarla kapatılır. Tesisat ve tamirat işlerinin bitmesinin ardından zemin ve duvar kısımlarına isteğe yönelik olarak fayans, mermer, kalebodur, seramik döşenir. Ardından tamiratı yapılan, hataları ve pürüzleri giderilmiş zemin boyanır. Dolap ve mutfak tezgahı yerine sabitlenerek montajı tamamlanır. Vitrifiye ürünlerinin bağlantıları yapılarak son kez test edilir ve kullanıma açılır.  Özellikle tesisat sistemlerinin gömülü sistemler olması nedeniyle büyük bir hassasiyet ve test mekanizması ile işlemlerinin gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Aksi taktirde yapılan tüm bu mutfak tadilat ve dekorasyon işlemleri boşa çıkar. Duvar ve fayansların tekrar kırılarak hatalı tesisatın düzeltilmesi gerekir.

Bu linke “Projeler”  tıklayarak projeleri inceleyebilir ve yaptırmak istediğiniz tadilat ve dekorasyon hizmeti ile ilgili fikir sahibi olabilirsiniz.